CZ
Hledat

Střelec Rampula vybojoval na univerziádě zlato!

Český reprezentant předvedl nervy z ocele.

V neděli 30. července pokračovaly v Chengdu střelecké soutěže letošních Letních světových univerzitních her. Střelnice patřila dnes mužům a jako první se o medaile utkali pistoláři v disciplíně 25 m rychlopalná pistole. A česká výprava se po jejím konci raduje z nejcennějšího kovu!

Prvním českým medailistou z letošních univerzitních her je Matěj Rampula. Ten již v sobotu potvrdil výtečnou formu, když ovládl první část kvalifikace rychlopalné pistole. V neděli ve druhé části boje o pouhých šest finálových míst se mu opět dařilo, i když si český střelec v jeden moment vybral slabší chvilku. Jeho postup do finále to ale neohrozilo a postoupil do bojů o medaile s přehledem z druhého místa.

Finále bylo velmi vyrovnané – po druhé sérii dělily prvního a šestého střelce pouhé dva body! Matěj Rampula ale po celou dobu finále působil velmi klidným dojmem a i přes několik nepřesností z počátku závodu, kterým se nevyhnuli ani jeho soupeři, se v závěru soutěže mohl radovat ze zisku nejcennější zlaté medaile!

„Medaile si hodně vážím, protože je to moje zřejmě poslední takto vysoká univerzitní soutěž, které se mohu zúčastnit, protože v roce 2025 v Německu nebude střelba na programu univerzitních her jako volitelný sport. Pak už budu moc starý. A že to vypadá, že nemám radost? Já mám radost, ale my střelci se musíme hlavně plně koncentrovat a emoce nemůžeme u střelby projevovat, musím dělat všechno naprosto precizně,“ uvedl první medailista české výpravy v Chengdu.

Na stupních vítězů českého závodníka doplnili stříbrný Nikita Chiryukin z Kazachstánu a bronzový polský střelec Oskar Miliwek.

Zisk zlaté medaile je pro Matěje Rampulu o to cennější, že celá soutěž byla opravdu kvalitní s výkony na úrovni světových pohárů či mistrovství světa a Evropy. Všichni střelci předvedli divákům skvělou podívanou, která nejlépe dopadla pro české barvy!

V 16:00 čínského času (10:00 SEČ) nastoupí do finále také dva čeští puškaři – František Smetana a Jiří Přívratský, kteří se představí v třípolohové malorážce. Česká výprava se tak již brzy bude moci radovat z dalších cenných kovů!

Foto: Pawel Skraba Sport Photography; Markéta Štenclová, ČAUS