CZ
Hledat

Střelci zahájili univerziádu. Ženám finálová účast unikla, Rampula se po prvním dnu drží na prvním místě

V týmové soutěži patří puškařkám 10. místo.

V sobotu 29. července se naplno rozeběhly soutěže Letních světových univerzitních her v čínském Chengdu. Do bojů o medaile se zapojili také sportovní střelci a mezi nimi nechyběli ani čeští reprezentanti. Celkem se rozdávaly 4 sady medailí, a to v disciplínách 10 m vzduchová puška ženy (individuální i týmová soutěž) a 10 m vzduchová pistole ženy (individuální i týmová soutěž). Prví část soutěže v disciplíně 25 m rychlopalné pistole pak zvládl Matěj Rampula na výbornou.

Veronika Schejbalová byla jedinou zástupkyní v českých barvách mezi pistolářkami. Dlouho se držela mezi nejlepšími na postupovém místě do finále. Bohužel, v poslední sérii nezastřílela nejlépe a propadla se na konečné 14. místo s nástřelem 567 – 15x.

Do soutěže puškařek zasáhlo hned trio českých závodnic – Veronika Blažíčková, Kateřina Štefánková a Sabina Thrurnwaldová. Češkám se bohužel v kvalifikaci příliš nevedlo a do finálové osmičky se ani jedna z našich reprezentantek neprobojovala. Nejlepší z Češek byla Kateřina Štefánková, která s nástřelem 624,9 obsadila 29. místo. Sabina Thurnwaldová zvládla v kvalifikaci nástřel 624,5 a to jí stačilo na 34. příčku. Veronika Blažíčková pak s nástřelem 624,2 obsadila v kvalifikaci 36. místo. Součet nástřelů 1873,6 pak českým reprezentantkám vynesl 10. místo v týmové soutěži.

Skvěle zahájil kvalifikaci disciplíny 25 m rychlopalná pistole Matěj Rampula, kterému po první části kvalifikace patří 1. místo, což je skvělá motivace do druhého soutěžního dne!

Střelecké soutěže budou pokračovat v neděli, kdy budou o cenné kovy bojovat muži. V disciplíně 25 m rychlopalná pistole čeká tedy Matěje Rampulu druhá část kvalifikace a doufejme, že i finálové klání. V disciplíně 50 m libovolná malorážka 3 pozice budou v kvalifikaci a snad i v následném finále bojovat vlajkonoš české výpravy na zahajovacím ceremoniálu Jiří Přívratský a František Smetana.

Střelecké disciplíny (a nejen ty!) pojali pořadatelé opravdu velkolepě. Všechny medailové boje hostí moderní střelnice v Chengdu Shooting Sport School. Přihlášeno je celkem 223 střelců z 29 zemí světa. Celkově se kolem střeleckých disciplín pohybuje na 700 lidí, z nichž je 150 dobrovolníků! Českou výpravu může těšit i fakt, že jako technický delegát FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu) pro střelbu působí na střelnici v Chengdu Ivana Ertlová, předsedkyně České asociace univerzitního sportu (ČAUS) a zároveň manager České asociace akademických technických sportů (ČAATS), která v Česku zastřešuje sportovní střelbu v rámci univerzitního sportu.

Kompletní výsledky naleznete na webu zde.