CZ
Hledat

Sourozenci Schejbalovi se s univerziádou loučí stylově ziskem stříbrné medaile!

Střelci vezou z Chengdu 5 medailí!

Ve středu 2. srpna zakončili své působení na Letních univerzitních hrách v čínském Chengdu sportovní střelci. Na programu dne byly soutěže smíšených dvojic, a to v disciplínách 10 m vzduchová puška a 10 m vzduchová pistole.

V obou disciplínách měla Česká republika své zastoupení. Do soutěže smíšených týmu ve vzduchové pistoli nastoupili sourozenci Veronika a Pavel Schejbalovi. Pavel Schejbal se v úterý 1. srpna v Chengdu radoval ze zisku bronzové medaile. Z první části kvalifikace prošlo sourozenecké duo hladce z 3. místa s nástřelem 578 do další fáze boje o finále. I v druhé soutěžní části se jim dařilo na výbornou a s nástřelem 384 prošli z 2. místa do rozstřelu o zlato, ve kterém se utkali s domácí dvojicí. S domácím párem česká dvojice dlouho držela krok, ale nakonec je domácí pár přetlačil v posledních dvou sériích 16:12. Češi ale slaví stříbro!

Jako první se dnes na střelnici ale představili puškaři. Za Česko nastoupili další dva bronzoví medailisté z třípolohové malorážky Jiří Přívratský a Kateřina Štefánková. Ti v první části kvalifikace (soutěž se střílela stejným systémem jako u vzduchové pistole) obsadili s nástřelem 627,5 8. místo a postoupili tak do druhé kvalifikace. Český tým za postupem do bojů o medaile zaostal o pouhé dvě desetiny bodu a obsadil konečné 5. místo. Z vítězství se  nakonec také radovali domácí Číňané.

Čeští reprezentanti na střelnici v Chengdu Shooting Sport School vybojovali celkem 5 cenných kovů – jednu zlatou medaili, stříbro a navrch tři bronzové!

Foto: SCMV Olymp