CZ
Hledat

Češky berou bronz z týmové soutěže v malorážce! Štefánková obsadila ve finále 7. místo

Střelci za sebou mají poslední individuální závod.

Velmi nabitý program měli v úterý 1. srpna sportovní střelci. Kromě pistolářů, ve vzduchové pistoli na 10 m se ze zisku bronzové medaile radoval Pavel Schejbal, se hned tři české střelkyně – Veronika Blažíčková, Sára Karasová a Kateřina Štefánková – představily v boji o postup mezi nejlepší osmičku v třípolohové malorážce.

Druhou dnešní bronzovou medaili vybojovaly puškařky v týmové soutěži, v níž se sčítaly dohromady jejich výkony v kvalifikaci. Češky měly v součtu nástřel 3501 a ten jim stačil na třetí místo. Zlato berou Indky (3527) a stříbro domácí Číňanky (3525). Celkově už střelci na hrách v Chengdu vybojovali 4 cenné kovy (1 – 0 – 3).

Kateřina Štefánková se jako jediná z českých reprezentantek probojovala do finálové osmičky. V dopolední kvalifikaci obsadila s nástřelem 1172 poslední postupové, tedy osmé místo. Ve finále se pak studentka VŠB-TU Ostrava statečně držela na dostřel medailových pozic. Po první položce vkleče figurovala dokonce na 4. místě. V eliminaci, která probíhala v poloze vestoje, pak vybojovala skvělé sedmé místo.

Další dvě české závodnice se v kvalifikaci umístily až ve třetí desítce. Sára Karasová s nástřelem 1165 obsadila konečné 23. místo, Veronika Blažíčková pak byla s nástřelem 1164 klasifikovaná na 24. místě.

Také puškaři před sebou mají závěrečnou disciplínu na LSUH v Chengdu. Závod smíšených dvojic je čeká ve středu 2. srpna. Českou republiku budou reprezentovat Jiří Přívratský a Kateřina Štefánková.

Foto: archiv Veroniky Blažíčkové, archiv Sáry Karasové, Kateřina Štefánková – SCMV Olymp