CZ
Hledat

Nultý ročník akademického mistrovství ČR v esportu

Finálový turnaj CS:GO hostila Praha.

V pátek 9. prosince 2022 hostila pražská Vodafone PLAYzone Arena finálový souboj Esport ligy vysokých škol. V pořadí třetí ročník této ligy se stal premiérovým, nultým ročníkem akademického mistrovství České republiky. Do bojů o titul akademických mistrů ve hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) se ze dvou skupin probojovaly čtyři týmy: UPCE eSports (Univerzita Pardubice); Wolves VŠB (Vysoká škola báňská – TU Ostrava); FIM Ducks UHK (Univerzita Hradec Králové) a UJEP Esport (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem), které obsadily první dvě místa ve skupinové fázi.

V semifinále se spolu utkali Wolves VŠB a FIM Ducks UHK. Z tohoto souboje poměrem 2:1 do finále postoupil tým Univerzity v Hradci Králové. Z druhé dvojice UJEP Esport a UPCE eSports byl úspěšnějším prvně jmenovaný tým, který do finále postoupil stejným poměrem 2:1.

Finále bylo vyrovnané. Co se skóre týče, stalo se ale jasnou záležitostí. Tým UJEP Esport porazil FIM Ducks UHK 2:0 a ovládl letošní Esport ligu vysokých škol a nultý ročník akademického šampionátu v esportech. V souboji o třetí místo se více dařilo týmu UPCE eSports, který Wolves VŠB porazil poměrem 2:1.

Podrobnosti z letošní Esport ligy vysokých škol (a nejen z ní) naleznete na webu https://www.esportliga.cz/elvs/  a v prezentaci, která je ke stažení v pravém sloupci.

Foto: facebook Esport liga