CZ
Hledat

FISU rozhodla o přeložení Letních světových univerzitních her

Hry se měly uskutečnit v čínském Chengdu v srpnu 2021.

Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) spolu s čínskou Federací univerzitního sportu (FUSC) a Organizačním výborem Světových univerzitních her v Chengdu rozhodla o přeložení Letních světových univerzitních her, které se měly konat v termínu 18. – 29. srpna 2021 právě v čínském Chengdu, které se nachází v provincii S´-čchuan. Na programu her měly být také disciplíny sportovní střelby, které v rámci univerzitního sportu zastřešuje ČAATS.

Letní světové univerzitní hry se tak uskuteční v létě 2022, konečný termín konání her bude schválen na nejbližším zasedání výkonného výboru FISU.

Hlavní důvod přesunutí her na rok 2022 je nasnadě – stále nepolevující celosvětová pandemie nemoci covid-19 a s ní spojená cestovní i další omezení. Jedním z důvodů, proč se FISU rozhodla posunout Letní světové univerzitní hry o rok, je také to, že někteří z účastníků her v Chengdu nemohli dlouhou dobu trénovat. Univerzitní kampusy a sportoviště (nejen ta univerzitní) byly dlouhodobě nepřístupné a v některých zemích tomu tak stále je. FISU doufá, že druhá polovina letošního roku a rok příští přinesou zlepšení pandemické situace a sportovci se budou moci na sportoviště vrátit a připravit se tak na vrcholnou univerzitní sportovní akci co nejlépe.

Dalšími důvody jsou také bezpečnost a ochrana zdraví všech účastníků her i obyvatel města Chengdu. FISU, FUSC i Organizační výbor her budou i nadále pracovat na přípravách Letních světových univerzitních her, aby vše proběhlo na té nejvyšší možné úrovni. FISU také oznámila, že oficiální název „Chengdu 2021 FISU World University Games“ a logo akce budou zachovány i po odložení her.