CZ
Hledat

Dvě zlata z univerzitního světového poháru pro Adélu Švomovou!

Italské Lignano Sabbiadoro hostilo vůbec první světový univerzitní pohár v ploutvovém plavání.

Známé italské letovisko na břehu Jaderského moře, které je tradičním pořadatelem světového poháru CMAS v ploutvovém plavání, hostilo v termínu 1. – 2. dubna 2022 historicky první světový univerzitní pohár v ploutvovém plavání. Na něm nemohli chybět ani zástupci českých vysokých škol. A domů se česká výprava vrátila se dvěma zlatými medailemi Adély Švomové i dalšími skvělými finálovými umístěními.

Studentka brněnské Masarykovy univerzity Adéla Švomová ovládla hned úvodní páteční finále na trati 50 RP a vybojovala tak svou první zlatou medaili v Lignanu. V sobotu na svůj zlatý úspěch navázala vítězstvím na trati 100 PP. Dvě zlata pak doplnila ještě 5. místem na trati 200 BF.

Dařilo se i dalším českým reprezentantům. I když nedosáhli na medaile, v početné závodní konkurenci se prosadili a probojovali se až do finálových klání.

Filip Dlouhý (VUT Brno) dohmátl na nepopulární 4. příčce na trati 50 RP. V závodě 200 BF přidal sedmé místo a finále plaval i na trati 100 PP, kde mu patří 8. příčka. Hned za Filipem v závodě 50 RP doplaval na 5. místě další ze studentů VUT Brno Martin Děcký, který si finálovou účast zopakoval i na trati 200 PP, kde doplaval na 8. místě.

Dvě finálová umístění má za sebou také Adéla Kneifelová (UPOL). Ta doplavala na 7. místě na trati 400 PP, 8. pozice ji patří na poloviční trati 200 PP. Také Petra Polišenská (UPOL) obsadila 8. místo ve finále 400 BF.

Kompletní výsledky z prvního světového univerzitního poháru v Lignanu jsou ke stažení v šedém sloupci vpravo.

Foto: archiv účastníků