CZ
Hledat

Čeští akademici pomohli k zisku titulu vicemistrů světa!

Mistrovství světa v paraglidingu hostilo Bulharsko.

V termínu 20. – 28. října hostilo bulharské město Sopot, nacházející se ve středním Bulharsku v Karlovské kotlině, 12. FAI Mistrovství světa v přesnosti přistání. Do Sopotu přijelo závodit 129 nejlepších pilotů z 31 zemí světa, mezi nimiž nechybělo ani 18 juniorů a samozřejmě ani čeští zástupci. Součástí české reprezentace byli také tři akademici, kteří se se svými skvělými výkony podíleli na zisku stříbrné medaile a titulu vicemistrů světa pro český tým a neztratili se ani v hodnocení jednotlivců.

Lucie Martínková, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, obsadila výtečné 5. místo v kategorii žen a mezi juniory jí patří 10. příčka.

Student Univerzity Hradec Králové Kvido Hadaš obsadil mezi juniory 5. místo a v celkovém pořadí pak v nabité konkurenci pilotů z celého světa figuroval na 26. místě.

Doktorand České zemědělské univerzity Vlastimil Kricnar jen těsně nedosáhl na medaili v celkovém hodnocení jednotlivců, když skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Kompletní výsledky z 12. FAI Mistrovství světa v přesnosti přistání naleznete na oficiálním webu zde, zajímavá videa i fotografie pak naleznete na FB stránkách českého kameramana Jaroslava Jindry, který celou akci, s vynikajícím výsledkem pro české barvy, dokumentoval.

Zdroj: Vlastimil Kricnar, foto: archiv účastníků