CZ
Hledat

Biatlonová stíhačka skončila bez medaile

Kristýnu Otcovskou dělilo pouhých 2,6 s od bronzu.

Světové zimní univerzitní hry v Lake Placid měly ve čtvrtek 19. ledna na programu stíhací závody v biatlonu na 12,5 km u mužů a 10 km u žen. Bohužel tentokrát odešli čeští biatlonisté ze závodů s prázdnou.

Nejblíže byla medaili Kristýna Otcovská, studentka medicíny na Karlově univerzitě, ve stíhacím závodě žen na 10 km. Na třetí místo jí chybělo 2,6 s a zakončila stíhačku na trochu nepopulárním čtvrtém místě s časem 33:41,9. Ačkoliv na trati byla nejrychlejší, střelba vstoje se úplně nepovedla, přesto dotáhla ztrátu ze střelnice a celkové čtvrté místo bylo po poslední střelecké položce pro Kristýnu Otcovskou zlepšením. Na vítěznou Kanaďanku Shilo Rousseau měla odstup 1:17,5. Devátou Lenku Bártovou (Masarykova univerzita) zdobila v závodě parádní střelba s jedinou chybou. Poslední českou závodnicí byla Veronika Novotná (Masarykova univerzita), která zakončila závod na 12. místě. Tereza Jandová ve stíhačce nestartovala kvůli bolestem holení. Kompletní výsledky žen najdete zde.

V mužském závodě na 12,5 km se na sedmou příčku vyšplhal Jakub Kocián, student České zemědělské univerzity v Praze, a byl to jeho druhý nejlepší individuální výsledek na těchto hrách. Po bezchybných úvodních dvou střelbách mu naděje na lepší umístění ve čtvrtečním závodě zhatily dvě chyby na úvodní stojce. Prvenství bral Bjorn Westervelt z USA za čas 35:38,3. Josef Kabrda (Masarykova univerzita) dojel v závodě jedenáctý, Luděk Abrahám (České vysoké učení technické v Praze) bral 19. místo a 21. příčku obsadil Michal Zaoral (Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava). Kompletní výsledky mužů naleznete zde.

Michal Žák, vedoucí výpravy, ohodnotil pro Český biatlon počínání svých svěřenců: „Týna podala na trati opravdu výborný výkon. A je škoda, že stojky se jí nepovedly. K medaili jí chyběla přesně jedna rána do černého. Jo, to je biatlon. Lenka Bártová byla devátá, a to znamená, že všechna děvčata už tady dosáhla na umístění v nejlepší desítce. Před námi jsou hromadné závody a věřím, že naši sportovci budou opět vidět.“

Posledním závodem, který na univerzitní biatlonisty na hrách v Lake Placid čeká, je závod s hromadným startem. Ten se uskuteční v sobotu 21. ledna ve večerních hodinách našeho času.

Foto: Český biatlon.