CZ
Hledat

Akademický šampionát v letním biatlonu má své vítěze

Závody žen a mužů měly stejné vítěze.

Poslední červnový víkend (25. – 26. června) hostila Bystřice pod Hostýnem mimo jiné také Akademické mistrovství České republiky v letním biatlonu. Na programu byly dvě disciplíny – sprint a sprint s hromadným startem. Na startu akademického šampionátu se představilo celkem 15 závodníků v mužské kategorii a 21 závodnic z řad žen.

Jako první byl na programu v sobotu závod s hromadným startem. Závod žen ovládla studentka Masarykovy univerzity Natálie Jurčová před Sabinou Hruškovou (Technická univerzita Liberec) a Nikolou Hatovou (Západočeská univerzita). Mezi muži se z vítězství radoval Josef Zátka z Karlovy univerzity. Stříbro vybojoval Jan Lušovský (Masarykova univerzita) a bronz Mikuláš Kočí (České vysoké učení technické).

Nedělní sprint opět zvládla nejrychleji Natálie Jurčová. Stříbrnou medailistkou se stala Zuzana Doležalová (Mendelova univerzita) a bronzový úspěch ze soboty si zopakovala Nikola Hatová. I mezi muži se radoval vítěz sobotního závodu Josef Zátka. Tentokrát mu na stupních vítězů dělali společnost studenti Vysokého učení technického Tomáš Křivánek na druhém místě a Jakub Michal na místě třetím.

Foto: biatlon.cz