CZ
Hledat

Akademické mistry pro rok 2020 znají i ploutvoví plavci

AMČR ploutvařů proběhlo současně s AMČR v plavání.

Zástupci Fakulty tělesné kultury UP Olomouc spolu s Českou asociací akademických technických sportů a Českou asociací univerzitního sportu uspořádali ve čtvrtek 3. září 2020 Akademické mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi. To se konalo současně s univerzitním šampionátem v plavání pod záštitou děkana Fakulty tělesné kultury UP Olomouc Mgr. Michala Šafáře, Ph.D. V bazénu Aplikačního centra Olomouc se představilo na sedm desítek ploutvových plavců z 16 přihlášených klubů.

Nejpočetnější a také nejúspěšnější zastoupení měla hostitelská Univerzita Palackého. Téměř všichni účastníci akademického ploutvařského šampionátu (celkem bylo do soutěže přihlášeno 15 závodníků) z UP Olomouc se se radovali z cenného kovu, ať už z individuálního závodu, nebo ze štafety.

Nejúspěšnější závodnicí šampionátu se stala domácí závodnice Zuzana Hrašková, která si doplavala pro tři individuální zlaté medaile (100 BF, 50 BF, 200 BF) a čtvrté zlato vybojovala spolu s Klárou Křepelkovou, Jakubem Kovaříkem a Jiřím Maňáskem ve štafetě 4 x 50 VZ mix.

Kompletní přehled výsledků z akademického šampionátu ploutvových plavců naleznete ke stažení v pravé části stránky.