CZ
Hledat

Akademické mistrovství ČR v ploutvovém plavání hostila Olomouc

Šampionát byl na programu Českých akademických her.

V termínu 2. – 7. září 2021 hostila Univerzita Palackého v Olomouci 19. ročník Českých akademických her. Do metropole Hané se vysokoškolští sportovci vrátili po pěti letech a hned ve čtvrtek 2. září byly na programu boje o titul akademických mistrů v ploutvovém plavání.

V rámci akademického mistrovství ČR v ploutvovém plavání se závodilo v sedmi individuálních disciplínách – 100 BF, 100 PP, 200 BF, 200 PP, 50 BF, 50 PP, 50 RP – v kategoriích muži a ženy a ve štafetě 4 x 50 BF mix.

Závody na 100 BF ovládli v olomouckém bazénu Ondřej Gemov (UK Praha) a „domácí“ závodnice, studentka hostitelské univerzity UPOL, Barbora Janíčková. Disciplínu 100 PP si podmanili Jakub Kovařík a Barbora Sládečková (oba UPOL).

Jakub Lahoda z ČVUT Praha a Tereza Polachová z MU Brno zvítězili v závodě 200 BF. Barbora Sládečková přidala druhé vítězství na trati 200 PP, mezi muži tuto disciplínu ovládl David Musil (MENDELU Brno).

Dvě vítězství si studenti UPOL připsali i v disciplíně 50 BF, v níž zvítězili Josef Kratochvíl a Gabriela Chudáková, a na distanci 50 RP, kterou ovládli Jakub Kovařík a Barbora Sládečková, která tak získala již třetí prvenství. Potřetí zvítězil i Jakub Kovařík a to na trati 50 PP, mezi ženami v této disciplíně zvítězila Adéla Švomová (MU Brno).

Štafetu ovládla čtveřice z hostitelské Univerzity Palackého ve složení Gabriela Chudáková, Barbora Janíčková, Josef Kratochvíl a Vojtěch Netrh.

Kompletní výsledky z AM ČR v ploutvovém plavání naleznete zde.

Foto: ČAH 2021