CZ
Hledat

Přívratský se Smetanou bojovali o další cenné kovy ve finále pušky

Veronika Schejbalová skončila v první kvalifikaci 19.

V pondělí 31. července nastoupili do střeleckých kvalifikací tři čeští sportovní střelci. V disciplíně vzduchová puška mužů na 10 m se představili včerejší finalisté z třípolohové malorážky František Smetana a Jiří Přívratský, který v malorážce vybojoval bronzovou medaili. V disciplíně 25 m sportovní pistole žen se pak podruhé na letošních univerzitních hrách představila Veronika Schejbalová.

Puškaři měli dnes na programu kvalifikaci i finále. Jiří Přívratský potvrdil skvělou formu a kvalifikaci vzduchové pušky na 10 m ovládl s nástřelem 632,6. Ve finále se mu však nedařilo tak, jak by si představoval a po celý závod se držel ve druhé polovině finálové osmičky. Nástřel 187,5 mu nakonec vynesl 5. místo celkově.

František Smetana obsadil v kvalifikaci s nástřelem 629,9 skvělé šesté místo a zpočátku finálového boje se držel výtečně na medailových příčkách. Jeho jméno v jednu chvíli dokonce figurovalo na prvním místě finálového klání. Ve druhé části finále jej však jedna rána za 9,5 rozhodila a pořadím se propadl. S nástřelem 166,1 ve finále vyrovnal své umístění z kvalifikace a obsadil tedy konečné 6. místo.

Disciplínu 10 m vzduchová puška mezi muži ovládl indický střelec Aishwary Tomar, který ovládl i třípolohovou malorážku a v Chengdu tak bere druhé individuální zlato.

Ve sportovní pistoli žen na 25 m, jejíž finále se uskuteční v úterý 1. srpna, se představila jediná česká zástupkyně mezi pistolářkami Veronika Schejbalová. Ta po první části kvalifikace s nástřelem 283 drží 19. místo.

V úterý 1. srpna bude na střelnici v Chengdu opravdu rušno. Rozdávat se bude hned šest sad medailí. V třípolohové malorážce se představí tři české reprezentantky – Veronika Blažíčková, Sára Karasová a Kateřina Štefánková, které zabojují také v týmové soutěži (sčítají se výsledky z kvalifikace). Pistoláři Matěj Rampula a Pavel Schejbal se představí v disciplíně 10 m vzduchová pistole.